holaspis: (Default)
Where is truth? I think truth’s inside us all. It’s just that, a lot of the time, we don’t hear it. That’s… sad. I don’t think truth’s a constant thing. I think a lot of people look for that in religion, they think that if you find a religion, you find one truth that will guide you, and I don’t think that exists. It’s just something that’s within us. That’s always changing and, you know, as I said, we don’t always realize it’s there a lot of the time, and we don’t listen to it because we don’t know it’s there. But it’s just that thing of knowing what’s right or what’s wrong. And sometimes it’s not even as clear as that, it’s just a feeling.


Czasami zgadzam się z nim całkowicie. Czasami tylko częściowo, bo jakoś nie udaje mi się do końca odejść od koncepcji czegoś jednego i konkretnego, co jest ponad ludźmi i właśnie dlatego powinni to respektować. Ale z drugiej strony równie dobrze coś może być ponad ludźmi tylko dlatego, ze oni to nad sobą postawili. 

A w ogóle to wrzucam to tu teraz, bo jestem ciekawa, co Ty myślisz. Akurat o tym fragmencie.
I myślę, ze dobrze tez, zebyś znała wszystkie powody dla których go polubiłam.


Date: 2012-06-26 05:05 pm (UTC)From: [personal profile] coque
hej, czemu wszystko brzmi lepiej po angielsku? może dlatego, że jest dla nas bardziej egzotyczne, więc tym samym wydaje się bardziej znaczące? ale serio, przełóż sobie większość wzruszających/dogłebnych/fajnych rzeczy na nasze i efekt będzie w najlepszym przypadku patetyczny, w najgorszym - banalny.

co do tego tekstu. cytatu. lubię go. mam wrażenie, że to jeden z najpopularniejszych tekstów sugizo, może przez to, że doskonale go definiuje jako jednostkę. akurat tutaj wydaje się całkowicie być tym co mówi. nie wiem, czy sugizo uznaje oszustwo. a jeśli uznaje, jak bardzo restrykcyjne muszą być zasady, na jakich przyjmuje je jako dopuszczalne?

mówi że prawdę znajdujemy w religii i dla mnie to jest smutne. bo prawdę zbyt często znajduje się w tym, co ktoś napisał/powiedział/stworzył. w tym, w co ktoś uwierzył przed nami. zastanawiam się, w co wierzylibyśmy, jeśli ktoś nie pokazałby nam wcześniej, że akurat w to można/trzeba, że to jest naprawdę.

luźny zbiór myśli, nie próbuj analizować,. nie wydaje mi się, by były przesadnie mądre.

September 2017

S M T W T F S
     12
3456789
101112131415 16
17181920212223
24252627282930

Most Popular Tags

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 23rd, 2017 04:16 am
Powered by Dreamwidth Studios